Talents fair PL

Podczas tegorocznej edycji ANIMARKT Stop Motion Forum dajemy możliwość zaprezentowania swojego doświadczenia przed pięcioma znakomitymi studiami animacji i przetestować umiejętności przed przyszłymi rozmowami kwalifikacyjnymi. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, wybrani uczestnicy będą mieli 15 minut na jak najlepsze zaprezentowanie siebie.

Jak się zgłosić?

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 sierpnia


Formularz jest dostępny TUTAJ

REGULAMIN


Studia:

5 A.M. Studios / Holandia

5 A.M. Studios to jedno z najbardziej wszechstronnych studiów poklatkowych w Holandii. Od ponad 20 lat firma koncentruje się na produkcji poklatkowej. Początkowo skupiali się zleceniach, a później także na niezależnych, artystycznych filmach animowanych, rozwoju międzynarodowych koprodukcji animowanych, takich jak seriale telewizyjne i filmy krótkometrażowe. Od konstruowania lalek i scenografii, po reżyserię, produkcję i postprodukcję. Z siedzibą w Amsterdamie współpracują z rozległą siecią niezależnych artystów. Uwielbiają łączyć ręcznie wykonane konstrukcje z zaawansowanymi technologiami, takimi jak drukowanie 3D, cięcie laserowe i sterowanie ruchem, aby tworzyć w pełni spersonalizowane animacje. Dzięki temu połączeniu tradycyjnego budowania rąk i animacji cyfrowej znajdują unikalny sposób na ożywienie pomysłów.

www.5am.studio


LAIKA / USA / spotkanie online

W LAIKA filmy rodzą się w wyobraźni, historie są tworzone przez pełnych pasji artystów, którzy ożywiają niezapomniane postacie. Założona w 2005 roku i zlokalizowana na obrzeżach Portland w stanie Oregon. Pięć filmów LAIKI było nominowanych do Oscarów® i nagród PGA za najlepszy film animowany.

https://www.laika.com/


PANGUR ANIMATION / HISZPANIA

PANGUR ANIMATION to studio animacji poklatkowej, które świadczyło usługi dla znanych marek, takich jak: Hasbro, Warner, SYFY, Seriously, Sesame Street, Sony, Nickelodeon, Twitter, Green Mountain Energy czy Tongal, a także szerokie produkcje dla dzieci w serwisie YouTube. Nadzorowaliśmy animację poklatkową z serialu Netflix "Strażnicy sprawiedliwości". Pangur wyprodukował kilka filmów krótkometrażowych, takich jak: "Feardom" (2017) i "Idle" (2018) w reżyserii Pablo Muñoza; "The Inner Life" (2021) w reżyserii Pablo Muñoza i Vicente Mallolsa. Który wkrótce stanie się serialem telewizyjnym; oraz "Stażyści" (2023) w reżyserii Mariny Donderis, Nurii Povedy i Mariny Cortón. Obecnie studio jest w fazie preprodukcji dwóch filmów krótkometrażowych i rozwoju kilku projektów.

https://www.panguranimation.com/


APPARAT AB / SZWECJA

APPARAT AB to firma zajmująca się produkcją animacji, która istnieje od około trzydziestu lat. APPARAT produkuje głównie filmy krótkometrażowe, animacje do filmów dokumentalnych i inne filmy niekomercyjne.

apparatfilm.se


PASSION PICTURES / WIELKA BRYTANIA

PASSION PICTURES to trzykrotnie nagrodzona Oscarem, globalna firma produkcyjna oferująca pełen zakres usług z zespołami w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku i Barcelonie. Dzięki wielu działom kreatywnym, firmom partnerskim i różnorodnym talentom twórczym można zrealizować każdy aspekt produkcji. W ramach tego znajduje się PASSION Animation, która oznacza unikalne, atrakcyjne, eklektyczne opowiadanie historii. Mamy niesamowitą bazę talentów i cieszymy się, że możemy wypuścić na świat piękną animację. Ostatnie prace obejmują odcinki Love, Death & Robots i Headspace Guide to Meditation.

https://www.passion-pictures.com/