WARSZTATY

W tym roku na wydarzeniu ANIMARKT czekają na Was dwa warsztaty, którą pozwolą Wam udoskonalić umiejętności związane z tworzeniem animacji.

Oto one:

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJMY DO 5 WRZEŚNIA 2019.  Wraz z formularzem aplikacyjnym należy przesłać showreel.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona.

Reżyseria animacji z Barrym JC Purvesem

O WARSZTATACH:

Podczas tych trzech dni (8 – 10 października) uczestnicy mogą spodziewać się wielu praktycznych ćwiczeń, które pomogą im w udoskonaleniu warsztatu w zakresie techniki stop motion. Prowadzący zdradzi swoje triki i podzieli się obserwacjami zdobytymi podczas dziesiątek lat pracy w animacji i storytellingu.

O PROWADZĄCYM:

Barry zajmuje się animacją poklatkową od ponad 40 lat. W jego dorobku znajdują się seriale takie jak „Wind in the Willows” i najnowsze „Twirlywoos”, nagradzane filmy krótkometrażowe dla starszych widzów jak „Next”, „Screen Play”, „Rigoletto”, „Achilles”, „Plume”  i „Tchaikovsky – elegia”. Na przestrzeni lat był zaangażowany w pracę nad „King Kongiem” i „Marsjanie Atakują” Napisał trzy książki o animacji i uczy na całym świecie.

Animacja poklatkowa z Juanem Soto

O WARSZTATACH:

Twórca poprowadzi warsztaty poświęcone ruchowi postaci w animacji poklatkowej, w których centrum znajdzie się praca nad płynnymi i pełnymi ekspresji gestami lalki oraz jej przekonywującym i realistycznym zachowaniem. Przekaże uczestnikom 12 najważniejszych zasad stop motion podczas serii praktycznych ćwiczeń.

O PROWADZĄCYM:

Juan Soto to animator i twórca rekwizytów z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Pracował m.in. przy wielokrotnie nagradzanym filmie „Nazywam się Cukinia” oraz cieszącej się ogromną popularnością animacji „Piraci!” dubbingowanej przez Hugh Granta, Salmę Hayek czy Martina Freemana.