Agnieszka Nienawidził

Agnieszka Niewadził

Centrum Technologii Audiowizualnych

Z zawodu historyczka, z zamiłowania związana jest z filmem. Od 2013 roku pracuje w Centrum Technologii Audiowizualnych jako koordynator produkcji filmowej. Współtworzy Studio Animacji CeTA i zajmuje się kwestiami okołoprodukcyjnymi. W wolnych chwilach z pasją oddaje się pracom plastycznym przy rekwizytach i scenografii. Współpracowała przy takich produkcjach filmowych, jak „Twój Vincent” czy przy serialu „Wojna i ja”.

Ivana Sujova

Ivana Sujová

Międzynarodowy Festiwal Animacji Fest Anča

Dyrektorka i programerka jedynego na Słowacji Międzynarodowego Festiwalu Animacji Fest Anča (od 2018 r.) i scenarzystka. W 2019 roku założyła festiwalową serię „Pilot” z ambicją stworzenia platformy dla twórców, producentów i telewizji oraz rozpoczęcia debaty na temat stanu produkcji telewizyjnej na Słowacji. Jest także zaangażowana w film animowany jako scenarzystka, współpracowała z Martinem Smataną przy jego filmach „Rosso Papavero” (2015) i „Kite” (2019).

Kupinski v1

Rafał Kupiński

Łódź Film Commission

Od 2014 roku jest członkiem zespołu Łódź Film Commission, w którym odpowiada za współpracę międzynarodową i rozbudowę narzędzi do wspierania animacji w Łodzi. Ponadto zajmuje się projektem Łódzkie Pro Filmowcy i bierze udział w pracach Łódzkiego Funduszu Filmowego. Od ponad 10 lat jest zaangażowany w życie kulturalne Łodzi, biorąc udział w organizacji międzynarodowych projektów kulturalnych, takich jak Fotofestiwal, Łódź Design Festival i LDZ Alternatywa.

animarkt logo v1

Anna Ida Orosz

Primanima World Festival of First Animations

Historyczka animacji, programerka festiwalów i kuratorka. Jest członkinią rady programowej Kecskemét Animation Film Festival (KAFF) od 2009 roku. Współzałożycielka i kuratorka Primanima World Festival of First Animations, który zadebiutował w 2012 roku na Węgrzech. Była członkinią jury i kuratorką zarówno retrospektywnych, jak i współczesnych węgierskich programów filmowych dla międzynarodowych festiwali filmów animowanych, w tym Monstra (Lizbona, Portugalia), Animator (Poznań, Polska), Anifilm (Trebon, Czechy), Dok Leipzig (Lipsk, Niemcy), Animateka (Lublana, Słowenia) i Fest Anča (Żylina, Słowacja).

martin smatana 01

Martin Smatana

Bororo Studio

Twórca i producent animacji. Jego debiutancki film „Rosso Papavero” miał premierę na Berlinale w 2015, był pokazywany na ponad 200 festiwalach filmowych i otrzymał 15 międzynarodowych nagród. Jego projekt filmowy „The Kite” wygrał ANIMARKT Pitching w 2017, a od premiery na Berlinale zdobył 32 międzynarodowe nagrody; został wybrany do półfinałów Student Oscar Academy Awards i znalazł się w Kolekcji Filmowej MoMA Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA). Prowadzi studio produkcyjne Studio Bororo na Słowacji. Aktualnie pracuje nad nowym krótkometrażowym filmem animowanym dla dzieci „Hello Summer”, który został wybrany na targi Mifa 2020 w Annecy.

animarkt logo v1

Michal Podhradský

Animation People

Niezależny producent w Firmie Animation People, z siedzibą w Pradze. Działające od 21 lat studio zajmuje się produkcją artystyczną, komercyjną, częściowymi animacjami, jest koproducentem filmowych, w szczególności projektów animacji poklatkowych. Zrealizował ponad 200 odcinków seriali telewizyjnych, 10 filmów krótkometrażowych, 2 filmy fabularne oraz ponad 80 animowanych reklam i teledysków. Jest założycielem Czeskiego Stowarzyszenia Filmów Animowanych (ASAF), członkiem zarządu Stowarzyszenia Producentów Czeskich (APA) oraz przewodniczącym Visegrad Animation Forum.

foto Agnieszka Kowalewska v1

Agnieszka Kowalewska-Skowron

MOMAKIN

Współtwórczyni i programerka ANIMARKT Stop Motion Forum. W MOMAKIN zajmuje się poszukiwaniem filmów i programów telewizyjnych do dystrybucji. Koordynuje projekty promujące polską animację na świecie oraz organizuje wydarzenia kulturalne. Zawodowo związana była z Se-Ma-For Film Festival, Telewizją TOYA, Multimedia Polska i Klubem Wytwórnia. Jurorka na festiwalach animacji na świecie i selekcjonerka filmów do iberoamerykańskich nagród Premios Quirino.

Zacharek v1

Paulina Zacharek

MOMAKIN

Współorganizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum, w ramach którego programuje sekcje Masters i Business. Jej głównymi zadaniami w MOMAKIN są: dystrybucja kinowa animacji, edukacja i profesjonalizacja branży animacji. Była związana z Se-Ma-For Muzeum Animacji, którym zarządzała przez 5 lat. Współtwórczyni edukacyjnej części Se-Ma-For European/Asian Express, Junior Se-Ma-For Film Festival oraz sekcji filmowej Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji.