Olivier Catherin

Olivier Catherin 

Olivier Catherin pracował dla dystrybutora filmów Arkéion Films, Federacji Stowarzyszeń Filmowych, jest też założycielem Stowarzyszenie Les Films des Quatre Rives. Oliver prowadzi zajęcia z produkcji animacji na INA (Narodowy Instytut Audiowizualny), moderuje okrągłe stoły oraz kursy mistrzowskie. Jest kuratorem animacji w Rencontres Audiovisuelles, a także założycielem i prezesem kolektywu artystów Barybal. W 2012 roku ponownie został wybrany członkiem zarządu Francuskiego Stowarzyszenia Filmów Animowanych. Obecnie jest producentem kreatywnym i konsultantem ds. filmów animowanych. Wykłada także produkcję animacji na INA (Narodowy Instytut Audiowizualny) oraz na Sciences-Po Lille.

Markéta Šantrochová

Markéta Šantrochová

Po ponad ośmiu latach ścisłej współpracy z działem programowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, Markéta Šantrochová dołączyła w 2004 roku do nowo utworzonego Czeskiego Centrum Filmowego. W CFC była odpowiedzialna za opracowanie programu oraz wytyczenia pozycji Centrum w czeskim i międzynarodowym środowisku filmowym. Od 2013 roku pełni funkcję szefa CFC. W maju 2019 roku została prezesem European Film Promotion, międzynarodowej sieci instytutów promocji filmu w 36 krajach Europy.

Peter Badač

Peter Badač

Peter Badač pracuje jako producent w BFILM z siedzibą w Bratysławie i Pradze. Wyprodukował kilka filmów krótkometrażowych („Pandas" zdobył nagrodę na Cinefondation 2013 w Cannes, a „Untravel" miał swoją premierę na Berlinale w 2018 roku). W 2017 roku ukazały się jego dwa filmy fabularne „Brud" w reżyserii Teresy Nvotovej (MFF w Rotterdamie) oraz „Freedom" w reżyserii Jana Speckenbacha (MFF Locarno). W 2019 roku miały premiery kolejne dwa filmy animowane „The kite" na Berlinale w sekcji Generation oraz „Sh_t happens" w Wenecji i podczas festiwalu w Sundance.

Peter łączy pracę producenta z obowiązkami wykładowcy na Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze (FAMU), jest także członkiem Słowackiej Akademii Filmu i Telewizji oraz Europejskiej Akademii Filmowej.

Markéta Šantrochová

Grzegorz Wacławek

Grzegorz Wacławek jest producentem i reżyserem filmów animowanych oraz twórcą technologii SMODO. Ukończył animację w łódzkiej PWSFTviT oraz grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Debiutował filmem „Poza starością”. Ponadto pracował u boku dwóch oscarowych producentów – Hugh Welchmana oraz Garetha Unwina. Hugh Welchman ukształtował jego drogę jako producenta kreatywnego, przez co w 2013 roku założył swoje studio animacji Animoon. Grzegorz jest współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji, którego prezesem był przez dwie kadencje.