Animarkt Slider na www 1170x488 Workshops

Data: 6-8 października 2020
Czas trwania: 3 dni
Limit miejsc: 6
Ogłoszenie listy zakwalifikowanych osób: 7 września 2020

Rekrutacja została zakończona

Wymagania: 

Podstawowe umiejętności animowania w technice stop-motion i chęć do nauki. Wymagana jest komunikatywna zdolność posługiwania się językiem angielskim. Warsztat jest bezpłatny.

Jak się zgłosić?

Należy wypełnić formularz rejestracyjny (link poniżej) i zamieścić w nim wymagane pliki.

Zasady rekrutacji:

Uczestników wybierze prowadzący na podstawie przekazanych w zgłoszeniu materiałów.

OPIS WARSZTATÓW:

Podczas warsztatów uczestnicy przećwiczą poszczególne etapy pracy nad sceną z perspektywy animatora: od analizy ujęcia, przez tworzenie referencyjnego video, bloking i wyznaczaniem key frame, aż po ostatecznie zaanimowanie gotowego ujęcia. Efektem wspólnej pracy będą wspólnie stworzone dwie sekwencje animacji (2-3 sekundy) – jedna z dialogiem druga z ruchem ciała lalki.

NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY WARSZTATU:

  • Analiza fragmentu wybranego fragmentu animacji z perspektywy animatora.
  • Wybór rodzaju ruchu do animowania.
  • Nagrywanie referencji do animacji.
  • Tworzenie breakdowns w animacji dialogu i kreatywne podejście w pracy z aktorskimi referencjami do animacji.
  • Ustawianie lalek w pozach i rigowanie.
  • Używanie DragonFrame.
  • “Blocking” i przygotowanie key-frame do ujęcia.
  • Praca z blocking'iem.
  • Animowanie ujęcia.

O PROWADZĄCYM:sm animation Tobias

Tobias Fouracre pracuje jako niezależny reżyser filmów poklatkowych i animator. W latach 90. pracował jako animator przy różnych filmach krótkometrażowych oraz spotach promocyjnych, zanim rozpoczął okres tworzenia seriali dla dzieci. Był reżyserem nominowanego do nagrody BAFTA serial „The Koala Brothers” wyprodukowanego przez BBC. W 2004 roku został key animator w filmie Tima Burtona „Gnijąca Panna Młoda”. Zaowocowało to współpracą przy wielu znanych reklamach, w tym na przykład w kampanii Marmite z misiem Paddingtonem, akcji Anchor Butter „Fuzzy Felt Cows” czy Specsavers „Thunderbirds”. Tobias pracował wtedy dla wielu prestiżowych firm produkcyjnych w Wielkiej Brytanii i Europie. W jego dorobku filmów pełnometrażowych są m.in. „Fantastyczny Pan Lis” Wesa Andersona (key animator), „Frankenweenie” Tima Burtona (lead animator), a także „Wyspa psów” Wesa Andersona (animation supervisor). Wszystkie filmy otrzymały nominacje do Oscara za najlepszy film animowany. Obecnie Tobias kontynuuje pracę przy prestiżowych animowanych kampaniach komercyjnych oraz rozwija własne projekty w technice stop-motion.