ASK pl vol2

Czwartek, 8 października, 16:00-18:00
Wydarzenie otwarte na platformie ANIMARKT.

Spojrzenie na proces tworzenia animowanych historii fabularnych z perspektywy Aardman Studio. Od krótkiej formy po szybki skok do filmów fabularnych - Mike opowie o kulturze rozwoju filmów Aardman Studio i zachowywaniu niektórych z jej podstawowych założeń. Używając klipów i obrazów, opowie o tym jak obecnie wygląda proces tworzenia filmów, w tym o kluczowych koncepcjach i zasadach rzemiosła, a także o rozwoju historii w kontekście stale zmieniającej się branży. 

O prelegencie:

Mike Cooper przez ponad dwadzieścia lat pracował dla Aardman Animations rozwijając projekty reklam, seriali, filmów krótkometrażowych, ale przede wszystkim filmów fabularnych. W tym samym czasie uzyskał tytuł magistra scenariopisarstwa i założył dział rozwoju fabularnego w Aardman Studios. Pracował przy większości pełnometrażowych filmów animowanych studia, w szczególności przy nagrodzonym Oscarem „Wallace i Gromit: Klątwa królika". Oprócz pracy dla Aardman Animations realizował się jako niezależny scenarzysta, zajmując się jednocześnie rozwojem projektu „rodzina”.

Akademia Aardman została założona w 2013 r. jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na animatorów i próba wypełnienia luki między przemysłem a edukacją. Głównym celem Akademii jest pielęgnowanie talentów poprzez różnorodne, stale ewoluujące kursy związane z animacją, obejmujące tworzenie scenariuszy, modeli i makiet, a także jednodniowe kursy Gateway Into Industry. Na początku 2021 roku, Akademia uruchomi pierwszy moduł swojego flagowego trzymiesięcznego kursu Stop Frame Animation.

Więcej informacji znajdziesz na tutaj.

Skontaktuj się z nami poprzez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.