ASK pl vol2

Wtorek, 6 października, 16:00-18:00
Wydarzenie otwarte na platformie ANIMARKT.

Edu i Kat przedstawią studia przypadków dotyczące tego, w jaki sposób można osiągnąć efekt ruchu kamery w animacji poklatkowej. Ze względu na brak ogólnodostępnego sprzętu, proces tworzenia filmów poklatkowych wymaga często innowacyjnego podejścia oraz współpracy z rozmaitymi działami. Podczas wykładu Edu i Kat zaprezentują różnorodne opcje, od wyrafinowanych urządzeń do sterowania ruchem, po ręcznie wykonane rozwiązania.

O prelegentach:

Kat Woodtli to szwajcarsko-czeska asystentka operatora mieszkająca w Berlinie i pracująca w Londynie. Swoją karierę rozpoczęła od filmów aktorskich, ale jej specjalizacją stała się animacja poklatkowa. Pracowała przy wielu reklamach i filmach fabularnych takich jak „Frankenweenie" Tima Burtona (2012), „Fantastyczny Pan Lis" (2009) czy też „Wyspa psów" (2017) Wesa Andersona. Prowadzi także warsztaty dla dzieci.

Edu Puertas jest animatorem, twórcą lalek, inżynierem wizualnym i współzałożycielem Citoplasmas Studio w Barcelonie. Obecnie pracuje nad filmem fabularnym „Olivia and the invisible Earthquake". Jest właścicielem sklepu internetowego Kinetic Armatures, w którym buduje szkielety i urządzenia do sterowania ruchem. Edu wykłada również animację poklatkową na studiach magisterskich na BAU Design College w Barcelonie.