ASK pl vol2

Środa, 7 października, 18:00-20:00
Wydarzenie otwarte na platformie ANIMARKT.

Gdy spotyka się grupa profesjonalistów z prawdziwą pasją, mogą stworzyć niezwykłe arcydzieło. Historia wielokrotnie nagradzanego filmu „Córka” opowiedziana przez jej twórców - od samego początku, gdy Daria rozpoczęła pracę nad filmem, następnie współpracę z producentką Zuzaną i profesjonalną produkcję z firmą Maur Film, aż po dystrybucję przez Miyu Distribution. Twórcy filmu opowiedzą o dobrych praktykach współpracy pomiędzy reżyserem, producentem i dystrybutorem oraz o tym, jak wyglądała droga do nominacji do Oscara.


O prelegentach:

Daria Kashcheeva studiuje film animowany na Akademii Sztuk Scenicznych (FAMU) w Pradze, a jej studenckie filmy prezentowane były na wielu międzynarodowych festiwalach. Jej autorskie dzieło „To Accept" wygrało konkurs filmowy Nespresso Talents 2017 w Cannes. Jej dyplomowa licencjacka animacja lalkowa o nazwie „Córka” miała swoją premierę na Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy zdobywając jednocześnie Kryształową Nagrodę za najlepszy film studencki. „Córka” zdobyła także Studencką Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii Animacja (Międzynarodowe Szkoły Filmowe) i została nominowana do Oscara na 92. gali wręczenia Oskarów.

Martin Vandas (MAUR Film) jest producentem 7 pełnometrażowych filmów animowanych, filmów krótkometrażowych, kilku filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Jest również członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, Związku Czeskich Producentów Audiowizualnych, Czeskiego Stowarzyszenia Filmów Animowanych, a także krajowym Koordynatorem CEE Animation.

Zuzana Krivkova od 2014 roku pracuje dla Telewizji Czeskiej. W 2019 roku ukończyła Akademię Sztuk Scenicznych (FAMU) na Wydziale Produkcji. Jej studencka animacja lalkowa o nazwie „Córka” była pokazywana na wielu międzynarodowych festiwalach.

Candice Costa (Miyu Distribution) od zawsze kochała kino. Po ukończeniu szkoły średniej oczywiście zdecydowała się na rozpoczęcie studiów prawniczych, aby następnie - po ich ukończeniu 5 lat później - zdać sobie sprawę, że to nie to chce robić w życiu. Drogę do swojej pasji odnalazła dołączając do niesamowitego zespołu Miyu Distribution, z którym robi wszystko co w jej mocy, aby promować animowane filmy krótkometrażowe, czerpiąc jednocześnie przyjemność z udziału w festiwalach.