ASK pl vol2

Wtorek, 6 października 2020, 10:00-12:00
How to work with Asian Animation Market?

Animacja azjatycka staje się coraz bardziej znacząca w świecie animacji, a tamtejsi producenci chcą współpracować z zagranicznymi studiami i producentami. Europa widzi kooperację z rynkiem azjatyckim jako okazję do rozwoju swoich pomysłów. Zaproszeni goście opowiedzą o przepisach prawnych rynku azjatyckiego i ich doświadczeniach w międzykontynentalnej koprodukcji. 

Uczestnicy:

Grzegorz Wacławek
Prof. XUE Feng
Chloe Rui Guo

Moderator:

Zofia Jaroszuk

Środa, 7 października 2020, 10:00-12:00
Games and plays with Polish animation.

Pięć polskich projektów animacji, tuziny pomysłów i argentyńska prowadząca. Spotkanie niczym park rozrywki, które da ci obraz polskiego świata animacji. Niezwykłe nagrody wliczone w cenę. 

Uczestnicy:

Zofia Jaroszuk
Kamila Morgisz

Moderator:

Silvina Cornillon

Czwartek, 8 października 2020, 10:00-12:00
Pitch it!

Każdy projekt potrzebuje pozytywnego kopa, czyż nie? Pitchingi, które odbywają się w Europie dają możliwość skonfrontowania projektów z publicznością, znalezienia inwestorów i partnerów. Przedstawiciele z Mifa, Euro Connection i CEE Animation opowiedzą o swoich wydarzeniach i wymaganiach. 

Uczestnicy:

Laurent Crouzeix
Véronique Encrenaz
Matija Šturm

Moderator:

Zofia Jaroszuk

Piątek, 9 października 2020, 10:00-12:00
Against COVID in V4

Pandemia nie ominęła świata animacji. Podczas tego spotkania przedstawiciele organizacji filmowych i fundatorów? z Grupy Wyszechradzkiej opowiedzą jak wygląda sytuacja i obecne mechanizmy wsparcia finansowego w ich regionie. 

Uczestnicy:

Zuzana Bieliková
Markéta Šantrochová
Wojciech Leszczyński

Moderator:

Zofia Jaroszuk

Sobota, 10 października 2020, 10:00-12:00
Creative morning with a crew of Frankenweenie

Podczas tego spotkania grupa, która pracowała na planie Frankenweenie Tima Burtona opowie o produkcji z różnych perspektyw. Anegdoty was nie ominą! Wydarzenie będzie prowadzone przez Malcolma Hadleya, który podczas lockdownu stworzył platformę komunikacji między profesjonalistami animacji - Creative Chat. 

Uczestnicy:

Malcolm Hadley
Josie Corben
Mark Waring

Moderator:

Malcolm Hadley